18. sep
Dette er lokalavisas arkiverte nettavis. For å gå til den nye nettavisen trykk her
 
Bredal best i samlagsmesterskap
Bent Ove Bredal Løvåsen vant Samlagsmesterskapet i 15m for Østerdal skyttersamlag.

Publisert: 23.jan.2019 21:02
Oppdatert: 23.jan.2019 21:02

TRYSIL: 19. januar arrangerte Trysil skytterklubb samlagsmesterskap. Bent Ove Bredal Løvåsen var ikke overraskende den beste i mesterskapet i klasse 3–5. Han skjøt 346.

Resultatene for øvrig for de lokale skytterne var

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 342, 2. Sondre Løvåsen Skjefstad, Trysil 339, Eldre rekrutt: 1. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 346, 2. Robin Nymoen, Jordet og Tenaasen 345,

Junior: 1. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 347,, 4. Erik Fjelltveit Nyhuus, Trysil 344

Eldre Junior: 1. Oda Andreassen Berg, Sørskogbygda 343

V65: 1. Knut Løvåsen, Trysil 348, 2. Kjell Arne Larsen, Bjørnen (Østerdal) 346, 3. Kjell Løvåsen, Trysil 345

V73: 1. Tore Hartz, Elverum 350, 2. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 348,

Klasse 2: 1. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 338, 2. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 328,

Klasse 3-5: 1. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 346,

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Martin Akre, Trysil 232, 1. Petter Akre, Trysil 240, 3. Isak Bagsjøberget, Trysil 223, 5. Mikael Rønning Enberget, Trysil 216, 6. Ivo Frøhaug, Trysil 223, 9. Erlen Rønningen, Trysil 192, 11. Sturla Løvåsen Skjefstad, Trysil 240, 15. Leonard Øverås, Jordet og Tenaasen 228

Klasse R: 1. Jørgen Svensberget, Sørskogbygda 247, 2. Sondre Løvåsen Skjefstad, Trysil 243, 7. Jarle Bråten, Trysil 234, 9. Anna Linnea Skjellegård Schütz, Trysil 226, 10. Mattis Nysæter Hemstad, Trysil 226, 11. Fillip Kronvald, Trysil 214, 12. Otilie Øverås, Jordet og Tenaasen 212

Klasse ER: 1. Aleksander Myrheim, Jordet og Tenaasen 250, 2. Robin Nymoen, Jordet og Tenaasen 247, 5. Eline Øverås, Jordet og Tenaasen 244, 10. Ruben Grøndalen, Trysil 230, 11. Adrian Rønningen, Trysil 222

Klasse J: 1. Ida Andreassen Berg, Sørskogbygda 248, 2. Erik Fjelltveit Nyhuus, Trysil 246,

Klasse V65: 1. Kjell Arne Larsen, Bjørnen (Østerdal) 250, 2. Knut Løvåsen, Trysil 248, 3. Kjell Løvåsen, Trysil 247, 4. Ola Drevsjømoen, Fjeld 243, 5. Kristian Risbakken, Fjeld 240, 7. Marit Helene Bernts Grønland, Trysil 234, 8. Kjell Vestmo, Trysil 228

Klasse V73: 1. Tore Hartz, Elverum 250, 2. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 249, 2. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 249, 5. Rolf Lutnæs, Trysil 246, 6. Oddleif Drevsjømoen, Fjeld 245, 8. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 244, 9. Thor Erik Storholm, Osen 242, 10. Per Ola Engernes, Eidet 240

Klasse 2: 1. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 243, 2. Amund Myrheim, Jordet og Tenaasen 235, Klasse 3: 1. Eli Beate Myrset Vestli, Nordskogbygda 239, 5. Bjørnar Sørli Hemstad, Trysil 234,

Klasse 4: 1. Frank Nordhagen, Elverum 244, 4. Frank Willy Lie Bråten, Trysil 240,

Klasse 5: 1. Bent Ove Bredal Løvåsen, Trysil 247, 2. Jan- Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen 245,

Lagskyting:

Elite: 1. Elverum 1, 725 (22*) (Ole-Anders Hagen (4), 243 (9*), Odd Ivar Pedersen Lang-Ree (5), 238 (7*), Frank Nordhagen (4), 244 (6*)), 2. Sørskogbygda, 724 (22*), 3. Trysil, 721 (24*)

Bredde: 1. Sørskogbygda 1, 740 (30*) (Markus Lauritzen (ER), 245 (8*), Jørgen Svensberget (R), 247 (11*), Ida Andreassen Berg (J), 248 (11*)), 2. Trysil, 740 (28*), 3. Nordskogbygda, 737 (30*)